TAKIMIMIZ

Meslektaş çemberimizdeki "Öğrenme Yoldaşlarımız" sizler için gece gündüz demeden çalışıyor.

KAYHAN KARLI

Kurucu

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ” Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

GÖKNUR KARLI

Direktör / Eğitmen

Öğretmen mesleki gelişim programları geliştirme ve uygulama çalışmalarında, yirmi yılı aşkın öğretmenlik deneyiminin yansımalarını ustaca gösteren Karlı, Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nin deneyimli eğitimci ve danışmanlarındandır.

BARIŞ SARISOY

Akademik Koordinatör

Barış Sarısoy ilk olarak Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimine Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında devam etti. Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programını tamamladı. Uygulamalı yaşam koçluğu eğitimi alarak yaşam koçluğu uygulamaları yaptı. Psikologlar ve Psikiyatristler Derneğinin Psikoloji alanında düzenlediği eğitimleri tamamladı. Üniversite döneminde KHEM Deneme Sahnesi’nden iki senelik tiyatro eğitimini tamamladı ve en iyi erkek oyuncu ödülü alarak mezun oldu. Bu yıllarında farklı gruplarda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Uzun dönem çeşitli okullarda tiyatro, drama eğitmenliği yaparak çocuklara yönelik tiyatro oyunları ve masallar yazdı. Daha sonra bir süreliğine, Özel Yönder Okullarında Program Geliştirme Sorumlusu olarak görev yaptı. Ayrıca Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği yapmakta ve ÇDD İstanbul Şubesi gönüllü çalışmalarını sürdürmektedir. Barış Sarısoy duygusal zeka, motivasyon, eğitimde program geliştirme, yaratıcı drama, sosyal duygusal öğrenme ve yetişkinlere yönelik kişisel gelişim eğitim programlarıyla ilgilenmekte ve bu konularla ilgili uluslararası dergilerde makaleleri ve sempozyum, kongre ve konferanslarda sunulmuş bildirileri, atölye çalışmaları bulunmaktadır. Şuan da “Öğrenme Yoldaşı” sitesinde yazar olarak eğitim alanında yazılar yazan Barış Sarısoy,” Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde” Eğitim tasarımcısı ve eğitmen olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

ONUR BAKIR

Eğitim ve Danışmanlık

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bu süreç içerisinde, Finlandiya’da University of Jyvaskyla’da ve Amerika’da SUNY Binghamton University’de konuk öğrenci olarak çalışmalarda bulundu. Halen Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde doktora eğitimini sürdürüyor.

Çocuklar İçin Felsefe’nin Türkiye’de yaygınlaşması için eğitmen eğitimleri veriyor, felsefe dersleri veriyor ve çocuklarla felsefe atölyeleri düzenliyor. Türkiye’de Çocuklar İçin Felsefe eğitmen eğitimini başlatanlardan biridir. İlk eğitmen eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. FİDE Okulları’nda 2.sınıftan 6.sınıfa kadar felsefe derslerini yürütüyor. Çocuklar ve yetişkinlerin felsefenin araçlarını etkili bir şekilde kullanarak daha yaratıcı, özgür ve mutlu bireyler olarak yetişmesi için çalışıyor. 

Aynı zamanda belgesel film yönetmeni olan Onur’un, yönetmenliğini yaptığı Hazır Ol! adlı belgesel 2016 yılında 35. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Belgesel Ödülü’nü aldı. Yeni belgeselini Türkiye’deki eğitim sistemi üzerine hazırlıyor.

ESİN EKİNCİ

Eğitim ve Danışmanlık

1983 yılında Diyarbakır’da doğdu. Yüksek öğrenimini Mustafa Kemal Üniversitesi’ nde tamamladı. 2005-2017 yılları arasında MEB’ e bağlı okullarda sınıf öğretmenliği yaptı.

Öğretmen Akademisi Vakfı’ nda eğitmen olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinde çalışan yüzlerce eğitimciye kişisel ve mesleki eğitimlerin ulaşmasını sağladı. Hayata Renk Ver Derneği’nde Proje Koordinatörlüğü yaptı. Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde Mesleki Gelişim Uzmanı Sertifika Programını, Çağdaş Drama Derneği’ nde Yaratıcı Drama Liderliği/ Eğitmenliği Sertifika Programını tamamladı. Çocuklar için Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi aldı.

Yolculuğun gücüne, öğrenmenin dönüştürücülüğüne inanıyor ve her çocuğun keşfedilmeyi bekleyen ayrı bir dünya olduğunu düşünüyor. YÖM okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. Oyun oynuyor, çocuk kitabı okuyor ve iflah olmaz bir iyimser olduğunu düşünüyor.

MÜRŞİDE DEMİRKOL

Eğitim ve Danışmanlık

İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü/Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalında Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış; 1999’da çalışma hayatına başlamıştır. Birçok özel okulda Eğitim Uzmanı olarak, dönüşümsel eğitici eğitimi, eğitim programları ve öğretim, öğrenme stratejileri ve öğretimi, öğretim yöntem ve teknikleri, sınıf yönetimi, proje yönetimi, mesleki gelişim, yetişkin öğrenenler, stratejik planlama vb. alanlarda çalışmalar yapmış; okulların program geliştirme birimlerini kurmuştur. Konferans, kongre, panel, söyleşi ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılmıştır. Halen çeşitli kurumlara akademik danışmanlık, eğitici eğitimi, eğitim tasarlama ve planlama, proje yazımı yapmaktadır. ICF Akredite uluslararası sertifikalı profesyonel Erickson koç olarak bireylere/kurumlara bireysel ve takım koçluğu hizmeti vermektedir. ‘İnsanlara dokunmanın en güzel yolu, en iyi yaptığın şeyi onlara sunmaktır” sözünden yola çıkarak hayatboyu öğrenme anlayışıyla 2010 yılında Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk hizmeti veren ‘’Hayalleri Ayarlama Enstitüsü’’nü kurmuştur. “Hayat boyu öğrenme” yaşam ilkesi olduğundan öğrenciliği devam etmektedir.

EVA BÜYÜKSİMKESYAN

Eğitim ve Danışmanlık

1989 Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. 25 yıldır İngilizce öğretmeni olarak çalışıyor. Öğretmenliğe başladığı ilk yıllardan beri mesleki gelişimin önemine inanıyor. Katıldığı bazı kurs ve workshoplar: British Council Teacher’s Center da CEELT1, Professional Development, Academic Development, Diploma in ELT, Promoting Critical Thinking Skills in the Classroom, E- Moderator Training, British Side’da Train the Trainer, RLI ‘de Professional Development Workshops, Sabanci Üniversitesin’de Trainer Education. 2009’dan beri teknolojiyi hem sınıfında etkin bir biçimde kullanıyor, hem de teknolojinin derslere entegrasyonu hakkında yapılan çeşitli yurt içi ve yurt dışı konferans ve workshoplara konuşmacı olarak katılıyor. İngilizce dil eğitimi, dijital araçların sınıfta kullanımlarını anlattığı A Journey in TEFL (www.evasimkesyan.com) isimli bir bloğu var.

NUR ŞATIROĞLU

Eğitim ve Danışmanlık

1996 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünden, bölüm çalışmalarına katkılarından dolayı, teşekkür belgesi alarak mezun oldu. 1996-2009 yılları arasında öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. 2005 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Eğitim Yönetim Okulu Sertifikası aldı. Bu yıllar içinde çeşitli özel ve resmi kurumlardan mesleki ve kişisel gelişimini destekleyici çok sayıda eğitim aldı. Yaşam boyu eğitim ve gelişimin gerekliliğini vurgulayarak halen eğitim almaya devam etmektedir. 2011 yılında Aile Danışmanlığı Sertifika Programına katıldı. 2012 yılında Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi katılım sertifikasını aldı. 2013 yılında Transaksiyonel Analiz TA 101 kursunu tamamladı. Çeşitli sempozyum ve konferanslarda konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı. Profesyonel kariyerinin kazandırdığı deneyimler yanında, kişisel ilgi ve becerilerinden edindiği deneyimleri de eğitim programlarında kullanmaktadır. Dikkat eksikliği, yaygın gelişimsel geriliği olan, ilkokula hazırlıkta gelişimsel ve akademik destek gereken çocuklara Bireysel Eğitim Programı hazırlamış ve uygulamıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda aktif gönüllü olarak çalışmaktadır. 2011 yılı ekim ayından itibaren de MİA Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’ni kurmuştur. Çocuklar ile atölye çalışmaları, aile, yetişkin ve öğretmen eğitimlerini kapsayan çalışmalarına devam etmektedir.

UĞUR MERT

Eğitim ve Danışmanlık

1989 yılında Sultanahmet Teknik Lisesi Makina Ressamlığı ve 1994 yılında Marmara Üniversitesi Matematik bölümünü birincilikle bitirdikten sonra 21 yıldır özel sektörde Matematik öğretmenliği yapmaktadır. Halen çalıştığı kurumda teknoloji takımında görev almakta ve Khanacademy Türkçe platformunun pilot uygulamasını okulunda yürütmektedir. Ayrıca bu oluşuma gönüllü olarak destek vermektedir. 2014 yılında Google Educator sertifikası alarak bu konuda da kendi kurumunda seminerler vermeye başlamıştır.

BEGÜM AYANGİL

Eğitim ve Danışmanlık

1988 İstanbul doğumludur. Maltepe ve Gazi Üniversitesi’ndeki öğrenimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine tamamladıktan sonra Enka Okulları’nda anaokulu sınıf  öğretmeni olarak çalışmıştır. Psikoloji ve eğitim üzerine çalışmalarına devam ederken 2006 da bedeni rahatlatma, aklı sakinleştirme ve stresi azaltmak için yogaya gönül vermiş, evde yoga çalışmalarına başlamıştır. Çevresindekilere yogayı öğretmek ve fayda sağlamak için merkezi Bangolare Hindistan’da bulunan, Yoga Bilimleri ve Yoga Terapi konusunda lisans, lisansüstü ve doktora eğitimleri veren, Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin 250 saatlik Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’nı (YIC) ve Yoga Alliance onaylı Yoga Bharati Eğitmenlik Sertifika Programı’nı bitirmiştir. Ardından, aynı üniversitede, yoga eğitmenlerinin katıldığı ve çok değerli gurularla farklı yoga çalışmalarıyla özel felsefe derslerinin yapıldığı bir kampa katılmıştır. Üniversite tezini “Çocuk Yogası” üzerine yapmıştır.

Birçok özel okula ve devlet okullarına halen daha eğitim vermekte ve çocuklarla yoga çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda oyun gruplarında, çocuk atölyelerinde, çocuklarla “Çocuk Yogası ve Oyunları”çalışmaları yapmaktadır. Bununla beraber, İstanbul’da, Ayvalık’ta, Erzincan’da ve Bodrum’da olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrindeki festivallerde çocuklar ve yetişkinlerle çalışmıştır. 2006 yılında Ankara TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çeşitli yaş grubundaki çocuklarla çalışmalarını yürütmüştür.

Ayangil, şehir hayatının stresini bedeninden ve aklından uzaklaştırmayı, çevresindekilere daha sağlıklı bireyler yetiştirmek ve özellikle bedenini daha dinç tutmayı hedefleyen bireylere dersler vermektedir.

GÜLCE ERHAN BALTAOĞLU

Eğitim ve Danışmanlık

1983 yılında Konya’da doğdum. Meram Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya yerleştim. 

Lisans eğitimim sırasında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne devam ederek Pedagojik Formasyon Sertifikası Programını tamamladım. Aynı dönemde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk ve kuram dersleri aldım. Sonraki yıllarda da tiyatrodan kopmayarak Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatro Z gibi birçok tiyatronun değerli hocalarıyla çalıştım.

Mezuniyetim sonrasında İstanbul’a yerleştim ve kariyerime uluslararası firmalarda asistan olarak başladım. Bu dönemde de çeşitli Amerikan oyunlarını ve romanlarını Türkçe’ye kazandırdım. 

2013 yılının sonunda Olcay Pera adını verdiğimiz bir kız çocuk sahibi oldum ve Anneliği yıllardır yapmış olduğum mesleklerin en başına büyük bir gurur ve heyecanla ekledim.

10 yıl kadar önce Almanya’da katıldığım bir Tiyatro Kampında tanıştığım değerli hocam Andreas Keckeis’la yıllar süren dostluğumu 2016 yılında profesyonel hayata taşıma kararı aldım. Şubat 2016’da Deniz Gören’le birlikte Renkli Akademi Adlı şirketi kurarak Andreas Keckeis’ın eşbaşkanı olduğu Elternwerkstatt Derneği’nin 1999 yılından bu yana yürüttüğü “Ebeveyn Ehliyeti” Programının Türkiye’de uygulanması ile ilgili çalışmalara başladım. Çalışmalar bünyesinde 4 arkadaşımla birlikte Elternwerkstatt’tan Ebeveyn Koçluğu Sertifikasını alarak, Ebeveynlere, içgüdülerine güvenmeleri konusunda yüreklendirici, değer bilen yöntemlerin hakim olduğu Ebeveyn Ehliyeti Programı’nı uygulamaya başladım. Aynı zamanda ebeveynlere birebir koçluk desteği de vermekteyim.

GÜLNAZ BEKAR AKTAŞ

Eğitim ve Danışmanlık

1972 yılında doğdu. Öykü ve Deniz’ in annesi. 1994-2017 yılları arasında MEB’ de sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Artık, “Yenilikçi Öğrenme Merkezi” çatısı altındaki öğrenme yoldaşlarıyla hayalini kurduğu YÖM Okulları’nda öğretmen.

Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi’nde Yaratıcı Drama Liderliği/ Eğitmenliği Sertifika Programı 2. Aşama Eğitimcisi. İstanbul Ünv. Felsefe Bölümü’ nde öğrenci. P4C (Çocuklar İçin Felsefe) Eğitimcisi. Çocuk Edebiyatının tutkulu bir takipçisi ve okuyucusu. Yaratıcı okuma ve yazma eğitimleri veriyor. Müze, Kütüphane, Sergi vb. mekânlarda yaratıcı drama yöntemi ile çalışmalar yapıyor. Çocuk ve yetişkinlerle farklı konu başlıklarında yaratıcı drama atölyeleri yürütüyor. Çağdaş Drama Derneği, ÇYDD, TEMA Vakfı gibi sivil toplum örgütlerinin çalışmalarında gönüllü eğitmen. Öğretmen Ağı adlı Öğretmen Projesinin çalışmalarına katılıyor…

Elinden geldiğince güzel şeyler yapmak istiyor, insanlar ve Dünya için. İnanıyor ki “Dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey” (Livaneli)

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun Çerçevesinde Ziyaretçi Kişisel Verilerinin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni

Yenilikçi Öğrenme Merkezi (“YÖM”) olarak, kişisel verilerinizin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun’a (“Kanun”) uygun olarak işlenmesine ve saklanmasına büyük önem vermekte, kişisel verilerinizin güvenliğini büyük bir hassasiyetle sağlamaktayız. YÖM olarak, Kanun kapsamında işlemiş olduğumuz kişisel veriler bakımından sizlere, bir başka ifadeyle kişisel verileri işlenen ilgili kişilere karşı “veri sorumlusu” sıfatını taşımaktayız. Bu doğrultuda işbu aydınlatma metni ile siz ziyaretçilerimizi kişisel verileri toplama, işleme, amaçlarımız, yöntemlerimiz ve sizlerin Kanun’dan kaynaklanan haklarınızla ilgili bilgilendirmek isteriz.

1. Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi
Kişisel verileriniz ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz, YÖM veya YÖM adına veri işleyen gerçek ya da tüzel kişiler tarafından; sözlü, yazılı veya elektronik kanallar aracılığı ile toplanmakta olup; toplanan kişisel verileriniz ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz, 6698 sayılı Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında işbu Aydınlatma Metni’nin 2. ve 3. maddelerinde belirtilen amaçlarla işlenebilmektedir.

2. Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Amaçları
Kişisel verileriniz, YÖM veya YÖM adına veri işleyen gerçek ya da tüzel kişiler tarafından; okulumuz içerisine hangi ziyaretçilerin geldiği ve nihayet okulumuzun güvenliğinin sağlanması amacıyla işlenmektedir. YÖM olarak, veri sorumlusu sıfatı ile; Kanun’un 5. ve 6. maddelerinde yer alan hukuka uygunluk sebepleri çerçevesinde elde ettiğimiz kişisel verileriniz, tamamen veya kısmen elde edilebilir, kaydedilebilir, saklanabilir, depolanabilir, değiştirilebilir, güncellenebilir, periyodik olarak kontrol edilebilir, yeniden düzenlenebilir, sınıflandırılabilir, işlendikleri amaç için gerekli olan ya da ilgili kanunda öngörülen süre kadar muhafaza edilebilir. Belirtmek gerekir ki; YÖM, kişisel verilerinizi hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun, doğru ve gerektiğinde güncel, belirli, açık ve meşru amaçlar çerçevesinde, işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü ve ilgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza etmek suretiyle işlemektedir. Kişisel verileriniz Kanun’da açıkça belirtilmediği sürece, verinin saklanması için geçerli sebebin ve amacın varlığının devamı süresince işlenecek, işleme amaç ve sebebinin ortadan kalkması veya sona ermesi halinde, silinecek, yok edilecek ya da anonim hale getirilecektir.

3. Kişisel Verilerin Aktarılması
YÖM tarafından işlenen bu kişisel verileriniz; Kanun’un 5. ve 6. maddelerindeki hukuka uygunluk sebepleri dahilinde ve ilgili mevzuatta belirtilen güvenlik ve gizlilik esasları çerçevesinde yeterli önlemler alınmak kaydıyla tutulmakta olup kanunen yetkili kişi ve kamu kurumların talebi olmadıkça üçüncü kişilere aktarılmamaktadır.

4. İşlenen Kişisel Verileriniz
YÖM, yukarıda ifade edildiği gibi size ait birtakım kişisel verileri/özel nitelikli kişisel verileri kaydetmekte ve işlemektedir. YÖM olarak, ziyaretçilerimize ilişkin aşağıdaki kişisel veri ve özel nitelikli kişisel verileri işlemekteyiz:

• Kimlik : İsim, soy isim, T.C. Kimlik numarası, doğum yeri, doğum tarihi, pasaport numarası, vatandaşlık numarası, yabancı kimlik numarası, kayıtlı olunan meslek odası numarası, cinsiyet, nüfus cüzdanı seri numarası nüfus cüzdanı sıra numarası, nüfus cüzdanı aile seri numarası, nüfus cüzdanı cilt numarası, nüfusa kayıtlı olunan yer, anne adı, baba adı, medeni hal, uyruk, imza
• Görsel ve işitsel kayıtlar : fotoğraf, kamera kaydı
• Sağlık : Kan grubu
• Özel nitelikli kişisel veriler : Din

5. Kişisel Veri Sahibinin Hakları
Kanun’un 11. maddesi uyarınca veri sahipleri olarak sizler,
• Kişisel veri işlenip işlenmediğini öğrenme,
• Kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
• Kişisel verilerin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
• Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
• Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• Kanun ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması hâlinde kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
• İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle kişinin kendisi aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme,
• Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.

Söz konusu haklarınızı kullanmak istediğiniz takdirde her zaman YÖM yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz. YÖM’e ilişkin iletişim bilgileri işbu aydınlatma metninin sonunda dikkatlerinize sunulmaktadır. Bu bağlamda YÖM, kişisel veri sahibinin Kanun’un 11. maddesinde sayılan haklarını kullanması halinde, ilgili talepleri yerine getirecektir. Görüş, öneri ve talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Unvan : Gökberk Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.
Mersis No : 0399040127400010
Telefon Numarası : (216) 360 2 360
Posta Adresi : Göztepe, Dr. Rıfatpaşa Sk. No:19, 34730 Kadıköy/İstanbul