TAKIMIMIZ

Meslektaş çemberimizdeki "Öğrenme Yoldaşlarımız" sizler için gece gündüz demeden çalışıyor.

KAYHAN KARLI

Kurucu

Kayhan Karlı, yirmi yılı aşkın süredir eğitimci ve eğitim yöneticisi olarak görev almış olup liderlik ve liderlerin geliştirilmesi konusunda Türkiye’nin bir çok ilinde konuşmalar yapmış ve eğitimler düzenlemiştir. Harvard Üniversitesi, Kennedy School Executive Education ” Art and Practice of Leadership Development” programını bitirmiş bir liderlik eğitimcisidir.

GÖKNUR KARLI

Direktör / Eğitmen

Öğretmen mesleki gelişim programları geliştirme ve uygulama çalışmalarında, yirmi yılı aşkın öğretmenlik deneyiminin yansımalarını ustaca gösteren Karlı, Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nin deneyimli eğitimci ve danışmanlarındandır.

BARIŞ SARISOY

Akademik Koordinatör

Barış Sarısoy ilk olarak Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisans öğrenimine Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında devam etti. Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği/Eğitmenliği programını tamamladı. Uygulamalı yaşam koçluğu eğitimi alarak yaşam koçluğu uygulamaları yaptı. Psikologlar ve Psikiyatristler Derneğinin Psikoloji alanında düzenlediği eğitimleri tamamladı. Üniversite döneminde KHEM Deneme Sahnesi’nden iki senelik tiyatro eğitimini tamamladı ve en iyi erkek oyuncu ödülü alarak mezun oldu. Bu yıllarında farklı gruplarda oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. Uzun dönem çeşitli okullarda tiyatro, drama eğitmenliği yaparak çocuklara yönelik tiyatro oyunları ve masallar yazdı. Daha sonra bir süreliğine, Özel Yönder Okullarında Program Geliştirme Sorumlusu olarak görev yaptı. Ayrıca Çağdaş Drama Derneği’nde Yaratıcı Drama Liderliği yapmakta ve ÇDD İstanbul Şubesi gönüllü çalışmalarını sürdürmektedir. Barış Sarısoy duygusal zeka, motivasyon, eğitimde program geliştirme, yaratıcı drama, sosyal duygusal öğrenme ve yetişkinlere yönelik kişisel gelişim eğitim programlarıyla ilgilenmekte ve bu konularla ilgili uluslararası dergilerde makaleleri ve sempozyum, kongre ve konferanslarda sunulmuş bildirileri, atölye çalışmaları bulunmaktadır. Şuan da “Öğrenme Yoldaşı” sitesinde yazar olarak eğitim alanında yazılar yazan Barış Sarısoy,” Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde” Eğitim tasarımcısı ve eğitmen olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

GİZEM GÜL TAŞÇI

Eğitim ve Danışmanlık

2008 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalarda bulunarak sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. Mezun olduktan sonra felsefe grubu öğretmeni olarak 3 yıl boyunca özel eğitim kurumlarında ve MEB’de çalıştı. 2011 yılında AÇEV’de erken çocukluk eğitimi ve aile eğitimi alanlarında saha sorumlusu ve eğitimci olarak çalışmaya başladı, bu alanda yürütülen projelerde yer aldı. Halen de sivil toplum kuruluşlarında gönüllü çalışmalarda bulunarak, “toplumsal cinsiyet ve barış” konularında atölye çalışmaları yapmaktadır.

ÖZNUR ÇELİK

Eğitim ve Danışmanlık

Bakırköy Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümünden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında tamamladı. 11 yıl okul öncesi öğretmenliği ve bölüm başkanlığı yaptı. Bu süreçte birçok seminer ve sempozyuma konuşmacı ve dinleyici olarak katılarak mesleki gelişimine katkı sağladı. Okul öncesi eğitimi alanında çeşitli yayınlar hazırlamaktadır. Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde Öğrenme Yoldaşlığı yolculuğuna devam etmektedir.

MÜRŞİDE DEMİRKOL

Eğitim ve Danışmanlık

İlk ve Ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü/Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim dalında Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış; 1999’da çalışma hayatına başlamıştır. Birçok özel okulda Eğitim Uzmanı olarak, dönüşümsel eğitici eğitimi, eğitim programları ve öğretim, öğrenme stratejileri ve öğretimi, öğretim yöntem ve teknikleri, sınıf yönetimi, proje yönetimi, mesleki gelişim, yetişkin öğrenenler, stratejik planlama vb. alanlarda çalışmalar yapmış; okulların program geliştirme birimlerini kurmuştur. Konferans, kongre, panel, söyleşi ve sempozyumlara konuşmacı olarak katılmıştır. Halen çeşitli kurumlara akademik danışmanlık, eğitici eğitimi, eğitim tasarlama ve planlama, proje yazımı yapmaktadır. ICF Akredite uluslararası sertifikalı profesyonel Erickson koç olarak bireylere/kurumlara bireysel ve takım koçluğu hizmeti vermektedir. ‘İnsanlara dokunmanın en güzel yolu, en iyi yaptığın şeyi onlara sunmaktır” sözünden yola çıkarak hayatboyu öğrenme anlayışıyla 2010 yılında Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk hizmeti veren ‘’Hayalleri Ayarlama Enstitüsü’’nü kurmuştur. “Hayat boyu öğrenme” yaşam ilkesi olduğundan öğrenciliği devam etmektedir.

EVA BÜYÜKSİMKESYAN

Eğitim ve Danışmanlık

1989 Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. 25 yıldır İngilizce öğretmeni olarak çalışıyor. Öğretmenliğe başladığı ilk yıllardan beri mesleki gelişimin önemine inanıyor. Katıldığı bazı kurs ve workshoplar: British Council Teacher’s Center da CEELT1, Professional Development, Academic Development, Diploma in ELT, Promoting Critical Thinking Skills in the Classroom, E- Moderator Training, British Side’da Train the Trainer, RLI ‘de Professional Development Workshops, Sabanci Üniversitesin’de Trainer Education. 2009’dan beri teknolojiyi hem sınıfında etkin bir biçimde kullanıyor, hem de teknolojinin derslere entegrasyonu hakkında yapılan çeşitli yurt içi ve yurt dışı konferans ve workshoplara konuşmacı olarak katılıyor. İngilizce dil eğitimi, dijital araçların sınıfta kullanımlarını anlattığı A Journey in TEFL (www.evasimkesyan.com) isimli bir bloğu var.

NUR ŞATIROĞLU

Eğitim ve Danışmanlık

1996 yılında Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği bölümünden, bölüm çalışmalarına katkılarından dolayı, teşekkür belgesi alarak mezun oldu. 1996-2009 yılları arasında öğretmen ve yönetici olarak görev yaptı. 2005 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Eğitim Yönetim Okulu Sertifikası aldı. Bu yıllar içinde çeşitli özel ve resmi kurumlardan mesleki ve kişisel gelişimini destekleyici çok sayıda eğitim aldı. Yaşam boyu eğitim ve gelişimin gerekliliğini vurgulayarak halen eğitim almaya devam etmektedir. 2011 yılında Aile Danışmanlığı Sertifika Programına katıldı. 2012 yılında Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimi katılım sertifikasını aldı. 2013 yılında Transaksiyonel Analiz TA 101 kursunu tamamladı. Çeşitli sempozyum ve konferanslarda konuşmacı ve katılımcı olarak yer aldı. Profesyonel kariyerinin kazandırdığı deneyimler yanında, kişisel ilgi ve becerilerinden edindiği deneyimleri de eğitim programlarında kullanmaktadır. Dikkat eksikliği, yaygın gelişimsel geriliği olan, ilkokula hazırlıkta gelişimsel ve akademik destek gereken çocuklara Bireysel Eğitim Programı hazırlamış ve uygulamıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda aktif gönüllü olarak çalışmaktadır. 2011 yılı ekim ayından itibaren de MİA Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri’ni kurmuştur. Çocuklar ile atölye çalışmaları, aile, yetişkin ve öğretmen eğitimlerini kapsayan çalışmalarına devam etmektedir.

UĞUR MERT

Eğitim ve Danışmanlık

1989 yılında Sultanahmet Teknik Lisesi Makina Ressamlığı ve 1994 yılında Marmara Üniversitesi Matematik bölümünü birincilikle bitirdikten sonra 21 yıldır özel sektörde Matematik öğretmenliği yapmaktadır. Halen çalıştığı kurumda teknoloji takımında görev almakta ve Khanacademy Türkçe platformunun pilot uygulamasını okulunda yürütmektedir. Ayrıca bu oluşuma gönüllü olarak destek vermektedir. 2014 yılında Google Educator sertifikası alarak bu konuda da kendi kurumunda seminerler vermeye başlamıştır.

BEGÜM AYANGİL

Eğitim ve Danışmanlık

1988 İstanbul doğumludur. Maltepe ve Gazi Üniversitesi’ndeki öğrenimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine tamamladıktan sonra Enka Okulları’nda anaokulu sınıf  öğretmeni olarak çalışmıştır. Psikoloji ve eğitim üzerine çalışmalarına devam ederken 2006 da bedeni rahatlatma, aklı sakinleştirme ve stresi azaltmak için yogaya gönül vermiş, evde yoga çalışmalarına başlamıştır. Çevresindekilere yogayı öğretmek ve fayda sağlamak için merkezi Bangolare Hindistan’da bulunan, Yoga Bilimleri ve Yoga Terapi konusunda lisans, lisansüstü ve doktora eğitimleri veren, Vivekananda Yoga Üniversitesi’nin 250 saatlik Yoga Eğitmenliği Sertifika Programı’nı (YIC) ve Yoga Alliance onaylı Yoga Bharati Eğitmenlik Sertifika Programı’nı bitirmiştir. Ardından, aynı üniversitede, yoga eğitmenlerinin katıldığı ve çok değerli gurularla farklı yoga çalışmalarıyla özel felsefe derslerinin yapıldığı bir kampa katılmıştır. Üniversite tezini “Çocuk Yogası” üzerine yapmıştır.

Birçok özel okula ve devlet okullarına halen daha eğitim vermekte ve çocuklarla yoga çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda oyun gruplarında, çocuk atölyelerinde, çocuklarla “Çocuk Yogası ve Oyunları”çalışmaları yapmaktadır. Bununla beraber, İstanbul’da, Ayvalık’ta, Erzincan’da ve Bodrum’da olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrindeki festivallerde çocuklar ve yetişkinlerle çalışmıştır. 2006 yılında Ankara TEGV Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda çeşitli yaş grubundaki çocuklarla çalışmalarını yürütmüştür.

Ayangil, şehir hayatının stresini bedeninden ve aklından uzaklaştırmayı, çevresindekilere daha sağlıklı bireyler yetiştirmek ve özellikle bedenini daha dinç tutmayı hedefleyen bireylere dersler vermektedir.

GÜLCE ERHAN BALTAOĞLU

Eğitim ve Danışmanlık

1983 yılında Konya’da doğdum. Meram Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nü kazanarak Ankara’ya yerleştim. 

Lisans eğitimim sırasında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne devam ederek Pedagojik Formasyon Sertifikası Programını tamamladım. Aynı dönemde Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyunculuk ve kuram dersleri aldım. Sonraki yıllarda da tiyatrodan kopmayarak Müjdat Gezen Tiyatrosu, Tiyatro Z gibi birçok tiyatronun değerli hocalarıyla çalıştım.

Mezuniyetim sonrasında İstanbul’a yerleştim ve kariyerime uluslararası firmalarda asistan olarak başladım. Bu dönemde de çeşitli Amerikan oyunlarını ve romanlarını Türkçe’ye kazandırdım. 

2013 yılının sonunda Olcay Pera adını verdiğimiz bir kız çocuk sahibi oldum ve Anneliği yıllardır yapmış olduğum mesleklerin en başına büyük bir gurur ve heyecanla ekledim.

10 yıl kadar önce Almanya’da katıldığım bir Tiyatro Kampında tanıştığım değerli hocam Andreas Keckeis’la yıllar süren dostluğumu 2016 yılında profesyonel hayata taşıma kararı aldım. Şubat 2016’da Deniz Gören’le birlikte Renkli Akademi Adlı şirketi kurarak Andreas Keckeis’ın eşbaşkanı olduğu Elternwerkstatt Derneği’nin 1999 yılından bu yana yürüttüğü “Ebeveyn Ehliyeti” Programının Türkiye’de uygulanması ile ilgili çalışmalara başladım. Çalışmalar bünyesinde 4 arkadaşımla birlikte Elternwerkstatt’tan Ebeveyn Koçluğu Sertifikasını alarak, Ebeveynlere, içgüdülerine güvenmeleri konusunda yüreklendirici, değer bilen yöntemlerin hakim olduğu Ebeveyn Ehliyeti Programı’nı uygulamaya başladım. Aynı zamanda ebeveynlere birebir koçluk desteği de vermekteyim.

ONUR BAKIR

Eğitim ve Danışmanlık

Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olduktan sonra, aynı üniversitede felsefe bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bu süreç içerisinde, Finlandiya’da University of Jyvaskyla’da ve Amerika’da SUNY Binghamton University’de konuk öğrenci olarak çalışmalarda bulundu. Halen Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde doktora eğitimini sürdürüyor.

Çocuklar İçin Felsefe’nin Türkiye’de yaygınlaşması için eğitmen eğitimleri veriyor, felsefe dersleri veriyor ve çocuklarla felsefe atölyeleri düzenliyor. Türkiye’de Çocuklar İçin Felsefe eğitmen eğitimini başlatanlardan biridir. İlk eğitmen eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. FİDE Okulları’nda 2.sınıftan 6.sınıfa kadar felsefe derslerini yürütüyor. Çocuklar ve yetişkinlerin felsefenin araçlarını etkili bir şekilde kullanarak daha yaratıcı, özgür ve mutlu bireyler olarak yetişmesi için çalışıyor. 

Aynı zamanda belgesel film yönetmeni olan Onur’un, yönetmenliğini yaptığı Hazır Ol! adlı belgesel 2016 yılında 35. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Belgesel Ödülü’nü aldı. Yeni belgeselini Türkiye’deki eğitim sistemi üzerine hazırlıyor.

GÜLNAZ BEKAR AKTAŞ

Eğitim ve Danışmanlık

1972 yılında doğdu. Öykü ve Deniz’ in annesi. 1994-2017 yılları arasında MEB’ de sınıf öğretmeni olarak çalıştı. Artık, “Yenilikçi Öğrenme Merkezi” çatısı altındaki öğrenme yoldaşlarıyla hayalini kurduğu YÖM Okulları’nda öğretmen.

Çağdaş Drama Derneği İstanbul Şubesi’nde Yaratıcı Drama Liderliği/ Eğitmenliği Sertifika Programı 2. Aşama Eğitimcisi. İstanbul Ünv. Felsefe Bölümü’ nde öğrenci. P4C (Çocuklar İçin Felsefe) Eğitimcisi. Çocuk Edebiyatının tutkulu bir takipçisi ve okuyucusu. Yaratıcı okuma ve yazma eğitimleri veriyor. Müze, Kütüphane, Sergi vb. mekânlarda yaratıcı drama yöntemi ile çalışmalar yapıyor. Çocuk ve yetişkinlerle farklı konu başlıklarında yaratıcı drama atölyeleri yürütüyor. Çağdaş Drama Derneği, ÇYDD, TEMA Vakfı gibi sivil toplum örgütlerinin çalışmalarında gönüllü eğitmen. Öğretmen Ağı adlı Öğretmen Projesinin çalışmalarına katılıyor…

Elinden geldiğince güzel şeyler yapmak istiyor, insanlar ve Dünya için. İnanıyor ki “Dünyayı güzellik kurtaracak ve bir insanı sevmekle başlayacak her şey” (Livaneli)

ESİN EKİNCİ

Eğitim ve Danışmanlık

1983 yılında Diyarbakır’da doğdu. Yüksek öğrenimini Mustafa Kemal Üniversitesi’ nde tamamladı. 2005-2017 yılları arasında MEB’ e bağlı okullarda sınıf öğretmenliği yaptı.

Öğretmen Akademisi Vakfı’ nda eğitmen olarak Türkiye’nin farklı bölgelerinde çalışan yüzlerce eğitimciye kişisel ve mesleki eğitimlerin ulaşmasını sağladı. Hayata Renk Ver Derneği’nde Proje Koordinatörlüğü yaptı. Yenilikçi Öğrenme Merkezi’nde Mesleki Gelişim Uzmanı Sertifika Programını, Çağdaş Drama Derneği’ nde Yaratıcı Drama Liderliği/ Eğitmenliği Sertifika Programını tamamladı. Çocuklar için Felsefe (P4C) Eğitmen Eğitimi aldı.

Yolculuğun gücüne, öğrenmenin dönüştürücülüğüne inanıyor ve her çocuğun keşfedilmeyi bekleyen ayrı bir dünya olduğunu düşünüyor. YÖM okullarında sınıf öğretmeni olarak görev yapıyor. Oyun oynuyor, çocuk kitabı okuyor ve iflah olmaz bir iyimser olduğunu düşünüyor.

BİZE ULAŞIN
Adres:

Göztepe Mh, Dr. Rıfatpaşa Sk. No:19, 34730 Kadıköy/İstanbul

Telefon:

(0216) 360 23 60