EBEVEYN EHLİYETİ PROGRAMI

Eğitim Hakkında: Ebeveyn-Çocuk iletişimi üzerine etkili yöntemlerin anlatıldığı, yöntemlerin katılımcıların da aktif şekilde rol aldığı rol oyunları ile pekiştirilen bir İLETİŞİM EĞİTİMİ’dir. Program 1995 yılında Avusturyalı Ebeveyn Eğitim Derneği ELTERNWERKSTATT kurucusu Mag. Maria Neuberger-Schmidt tarafından “ABC-Ebeveyn Ehliyeti Programı” adı altında geliştirilmiştir. Carl Rogers, Thomas Gordon gibi psikologların öncülük ettiği Hümanistik Psikoloji yaklaşımını ve Şiddetsiz İletişim’i temel alır.  

Eğitmen: Gülce Erhan Baltaoğlu

Eğitim Süresi: 9 Saat (3 gün)

Eğitim Tarihi: 8-15-22 Mart Perşembe

Eğitim Yeri: YÖM Okulları

Katılımcı Sayısı: Max. 12 kişi

Kimler Katılabilir: Başta ebeveynler olmak üzere çocuklar ile ilgili branşlarda çalışan herkes.

Eğitim saati: 18:30- 21:30

Eğitim İçeriği:  

I.MODÜL

Çocuğum İçin “BEN”

Çocuklarımız için her şeyi yaparız.

Peki ya onlar için iletişime kendimizden başlamamız gerektiğinin farkında mıyız?

Bu atölye çalışmasında, kendi sesimizi duymayı, kendimizi bir ebeveyn olarak tanımayı ve kendimizi etkili bir şekilde ifade edebilmeyi çalışacağız. Eğitmen eşliğinde kolaylaştırıcı teknikler öğrenip bunları çeşitli rol oyunlarında birlikte deneyimleyecek ve üzerine konuşma şansı bulacağız.

 

II.MODÜL

Çocuğum için “BURDAYIM”

Çocuğumuzun yanında olmak çok kıymetli.

Peki ya çocuğumuz bize ihtiyaç duyduğunda gerçekten “orada olabiliyor muyuz?”

Bu atölye çalışmasında çocuğumuzu dinlemeyi, ona kendi sorunlarını çözebilmek konusunda destek olmanın yollarını konuşacağız. Eğitmen eşliğinde kolaylaştırıcı teknikler ile uygulayacağımız rol oyunlarında “Dinlemenin” nasıl bir eylem olduğunu deneyimleyecek ve çocuklarımıza “koçluk” yapabilmenin yollarını öğreneceğiz.

III. MODÜL

Bir Çocuk Yetiştirmek / Aile olmak
(Arabuluculuk – Çatışma Yönetimi – Deeskalasyon)

Çocuğumuzu yetiştirirken en çok neleri rehber alıyoruz?

Bu soruyu kendinize sormaya ve alacağınız cevaplar üzerinde düşünmeye hazır mısınız?

Bu atölye çalışmasında nasıl bir çocuk sahibi olmak istediğimizi hayal edecek ve bunun için neler yapabileceğimizi konuşacağız. Elternwerkstatt’ın geliştirdiği lisanslı “Üç Sepet Kuramı” ile neyi, neden yaptığımızın farkına varacak ve çocuk yetiştirme yolunda adımlarımızı sağlamlaştıracağız. Aynı zamanda akran/kardeş çatışmalarında izleyebileceğimiz yollar üzerinde konuşup Arabuluculuk ve Çatışma Yönetimi konusunda teknikler öğreneceğiz.

Eğitmen eşliğinde kolaylaştırıcı teknikler ile uygulayacağımız rol oyunlarında “Aile Olmak Ne Demek” tartışıp, karşılaşabileceğimiz çatışma durumlarında çocuklarımıza nasıl arabuluculuk yapabileceğimizi ve tansiyon düşürme yöntemlerini öğreneceğiz.

Neden Katılmalısınız: Bu eğitim ebeveynlere 0-21 yaş aralığındaki çocukları ile aranızdaki iletişimi, kazalara fırsat vermeden, sağlıklı ve şiddetsiz bir biçimde geliştirmeleri, çocuklarını yetiştirme tutumlarında farkındalık yaşamaları ve bebekliklerinden itibaren çocuklarına nasıl koçluk edebilecekleri konusunda fikir sahibi olmaları için olanak sağlar.

Katılımcılara Sağlanacak Hizmetler: Eğitim materyali olarak MOMO ve ŞİDDETSİZ İLETİŞİM isimli kitaplar verilecektir. Eğitim tamamlandıktan sonra eğitimde çalışılan yöntemlerin içselleşmesi için dileyen katılımcılar için ücretsiz olarak ayda bir akşam 3 saatlik, toplantı düzenlenebilir. Atölyelerimizin 3’üne birlikte katılan katılımcılara Elternwerkstatt’tan uluslararası Sertifikalı “Ebeveyn Ehliyeti” verilecektir.

Eğitim Ücreti

800TL+KDV
  • Yenilikçi Öğrenme İlkokulu velilerine %15 indirim uygulanır.

Hesap bilgileri

GÖKBERK EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ

Hesap No: 705-6298257

IBAN: TR41 0006 2000 7050 0006 2982 57

Şube: Eminönü

*Eğitim ücreti ödendikten sonra kesin kayıt işlemi gerçekleştirilir.

BİZE ULAŞIN
Adres:

Göztepe Mh, Dr. Rıfatpaşa Sk. No:19, 34730 Kadıköy/İstanbul

Telefon:

(0216) 360 23 60