ÇOCUK YOGASI EĞİTMENLİK SERTİFİKA PROGRAMI

Eğitim Hakkında: Çocuk Yogası, çocukların bedenlerine dair bir farkındalık oluşturan, beden esnekliğini sağlayan, konsantrasyonu geliştiren, nefes çalışmaları ile doğru nefes almayı öğrenmelerini sağlayan, çeşitli oyunlar ve hikayelerle hayal güçlerini zenginleştiren bir alandır.  Çocuk Yogası Sertifika Programı’nda yapılacak olan çalışmalarda; eğitmenlerin sınıflarında kullanabilecekleri, hikayelerle anlatılacak yoga duruşları (asanalar), oyunla güneşe selam duruşları, oyun yoluyla nefes çalışmaları, çeşitli oyunlar ve müzikler, mandala çalışmaları interaktif bir şekilde gerçekleştirilecektir. Eğitmenlerin çocuklarla birlikte uygulayabileceği çocuk yogasına ait yöntem, teknik ve içerikler paylaşılacaktır.

Eğitmen: Begüm Ayangil

Eğitim Süresi: 3 tam gün, 09.00-18.00

Eğitim Tarihi: 6 Mayıs Pazar, 13 Mayıs Pazar, 20 Mayıs Pazar

Eğitim Yeri: YÖM Okulları

Katılımcı Sayısı: Minimum 6, Maximum 30 kişi

Kimler Katılabilir: Öğretmenlere yönelik olarak hazırlanan bu eğitime, anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise öğretmenleri, beden eğitimi öğretmenleri ve yoga eğitmenleri katılabilir.

Eğitimin İçeriği: Programın ilk haftasında çocuklarla etkili iletişim, sağlıklı iletişim kurabilmenin anahtarı, yoganın çocuk gelişimi üzerindeki etkileri, eğitimde oyunun önemi ve çocuk yogasına giriş yapılır. İkinci haftada eğitmenlerin sınıflarında kullanabilecekleri çalışma örnekleri (yoga duruşları, nefes, mudralar, göz çalışmaları, mandala, gevşeme egzersizleri), oyunlar aracılığıyla işlenir. Üçüncü haftada ise oyunlarla çalışma örnekleri ve ders planı oluşturma çalışması yapılır.

Neden Katılmalısınız:  Eğitimde yapılacak aktivite örnekleri ile bedeni rahatlatma, duyguları tanıma, iç disiplini öğrenme, farkındalık ve duyarlılık kazanma, doğru nefes alıp verme becerileri hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Öğretmenler sınıflarında hayata geçirebilecekleri yoga ve nefes çalışmalarını uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

 Katılımcılara Sağlanacak Hizmetler: Atölye sunum kitapçığı, derste kullanılabilecek müzikler, danışmanlık ders gözlemleri.

Eğitim Ücreti

1200TL+KDV
  •  

Hesap bilgileri

GÖKBERK EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ

Hesap No: 705-6298257

IBAN: TR41 0006 2000 7050 0006 2982 57

Şube: Eminönü

*Eğitim ücreti ödendikten sonra kesin kayıt işlemi gerçekleştirilir.

BİZE ULAŞIN
Adres:

Göztepe Mh, Dr. Rıfatpaşa Sk. No:19, 34730 Kadıköy/İstanbul

Telefon:

(0216) 360 23 60